Przejdź do głównej zawartości

O nas + kontakt

Jesteśmy nieformalną grupą osób, które łączy chęć zgłębiania i upowszechniania Aktywnej Nadziei - jednej z form Praktyki Ponownego Połączenia. Masz pytania dotyczące naszych działań, napisz:
kontakt@aktywnanadzieja.org

Piotr - prowadzę kręgi oraz warsztaty inspirowane Praktyką Ponownego Połączenia oraz tą stronę. Ukończyłem m.in. Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska, Szkołę Trenerów TROP, Szkołę Liderów, obecnie uczestniczę w Szkole Integralnej Ekopsychologii, od ponad 20 lat jestem aktywistą praw człowieka a od 10 działam na rzecz ochrony klimatu, działałem w organizacjach działających przeciwko dyskryminacji, uczestniczyłem m.in. w Obozach Dla Klimatu, współtworzyłem Ruch Solidarności Klimatycznej, na co dzień pracuję w Akcji Demokracji gdzie odpowiadam m.in. za kampanie dotyczące środowiska i klimatu. Działam na rzecz tworzenia w Polsce przestrzeni do spotkania z głęboką ekologią, mądrością Joanny Macy oraz z Praktyką Ponownego Połączenia; emocjonalne, fizyczne i duchowe oddzielenie od Ziemi i sieci życia (przyrody) uważam za jedną z fundamentalnych przyczyn kryzysu planetarnego (klimatycznego ekologicznego i społecznego). Zobacz więcej, co robię na moim Instagramie.


Alex - od 13 lat działam na rzecz klimatu, praw człowieka i w obszarze wsparcia osób LGBT+. Jestem trenerem, facylitatorką Praktyki Ponownego Połączenia, badaczką i publicystą. Wspieram osoby aktywistyczne w budowaniu rezyliencji prowadząc warsztaty i treningi. Prowadzę warsztaty uważności w przyrodzie. Współtłumaczyłem i uczestniczyłem w procesie publikacji polskiego wydania “Aktywnej Nadziei”.

Przeczytaj tekst Akex o Aktywnej Nadziei w Krytyce Politycznej "Aby odzyskać nadzieję, trzeba pozwolić sobie nie wiedzieć, nie umieć i nie wierzyć".


Malwa - jestem kulturoznawczynią i trenerką grup wsparcia, współtworzę patchworkową rodzinę z dwójką 6-latków na pokładzie (co jest źródłem wyzwań, a jednocześnie niezwykłych i uczących odkryć). Patchwork to dla mnie opowieść o tym, ile możemy zdziałać wspólnie, jeśli tylko uznamy i uszanujemy różnorodność jako źródło zasobów i możliwości. W Aktywnej Nadziei odkrywam, że siła rodzi się z bycia sobą - z tego, co kochamy robić i tworzyć. Każdy z nas wnosi do sieci życia unikalną wartość, każdy z nas jest w tym znaczący i potrzebny. Odkąd pamiętam, kochałam słuchać, wsłuchiwać się (w ludzi, intuicję, świerszcze, wiatr, nocne niebo, a także w to, co najmniejsze i ledwo zauważalne). To wsłuchiwanie się rozbudza we mnie poczucie połączenia, wnosi współczucie i ożywczą ciekawość. Moim marzeniem jest niesienie ich dalej. Od kilku lat osobiście doświadczam i czerpię z uważnej obecności kręgu. Brałam udział w warsztatach, prowadzonych przez ekoterapeutkę Monikę Gendek, łączących elementy terapii Gestalt z ekopsychologią i ekoterapią ("Dziki Brzeg", "Dzikie Gniazdo") oraz w półrocznym cyklu warsztatów, poświęconych praktyce świadomej kobiecości ("Wielka Niedźwiedzica), prowadzonym przez Monikę Gendek i Katarzynę Rejniak. Ukończyłam podstawowy i zaawansowany kurs praktyki szamanizmu (głębokiego szacunku do wszystkich istot), prowadzony przez Roberta Rienta. W lipcu tego roku miałam okazję doświadczyć Praktyki Ponownego Połączenia w przestrzeni, trzymanej przez Przemka Siewiora.