Przejdź do głównej zawartości

Świętuj z nami Urodziny Ziemi - spotkanie 22 kwietnia!


“Są ludzie, którzy modlą się o odrodzenie w miejscu, gdzie nie ma cierpienia. Jednak nie wiedzą, czy takie miejsce istnieje czy nie. Dzięki potężnym teleskopom, astronomom udało się zaobserwować wiele odległych galaktyk, jednak nigdzie nie odnaleźli czegoś tak pięknego jak Ziemia.”

Thich Nhat Hanh


🌍 Zaproszenie na

otwarte spotkanie wokół wdzięczności za to, co mamy na ziemi oraz od ziemi, z dołączeniem pieśni, a także wątku aktywnej nadziei w kręgu z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

📆 w poniedziałek 22 kwietnia 2024 roku od 18:00 do 21:00 na ziemi Osiedla Jazdów.

W miarę możliwości pogodowych będziemy na zewnątrz przez całe spotkanie, a jeśli będzie deszcz, to przynajmniej chwilę będziemy w kontakcie z naturą, a potem usiądziemy w jednym z domków. Szczegóły podamy w osobnej wiadomości osobom, które zgłoszą się przez formularz: https://forms.gle/vrMu3XeKWTDRJU9b8

🌎 Zaproszenie dla

dla osób dorosłych, które chcą świętować razem, bo wracanie do zdrowych połączeń między nami, także wokół szacunku i wdzięczności do Ziemi, jest tym, co pozwala nam wracać do spokoju. A dla dorosłych dlatego, że formy dzielenia się podczas spotkania będą zapraszać także do ciszy, kontaktowania się ze sobą, prawdopodobnie bez dbałości o atrakcyjne dla dzieci propozycje.

🌍 Ziemia, poza tym, że jest planetą, która umożliwia życie, to daje nam też ciało, bycie, obecność, jest symbolem osadzenia w rzeczywistości, obfitością - stąd pomysł na opowiedzenie sobie o wdzięczności, lecz też o darach, które ze sobą tu nosimy.

🌏 Planujemy:

💚 medytację z dźwiękami na połączenie z ziemią i ze sobą, z naszymi głosami (mruczenie, proste samogłoski i sylaby),

💚 zaproszenie do podzielenia się w kręgu wdzięcznością za to, co mamy na ziemi/ od ziemi, a także tym, co jest naszymi talentami, supermocami, naszymi darami, jakie tu ze sobą mamy.

💚 w kręgu możesz, ale nie musisz mówić, zapraszamy też różne inne formy ekspresji, jak np. wiersz,

💚 pieśni na wyśpiewanie wdzięczności,

💚 wspólne świętowanie, zatem zapraszamy do przyniesienia wegańskiego przysmaku, z naszego doświadczenia wynika, że jak kilka osób przyniesie nawet niewiele, robi się z tego wspaniała uczta, a wszak to symboliczne urodziny Ziemi.

🌎 Warto na pewno wziąć sobie kocyki, ciepłe ciuszki, coś ciepłego do picia i jedzenie, jak ktoś wie, że będzie potrzebował/a.

🌍 Zgłoszenia:

Liczba miejsc ograniczona ze względu na wielkość domku. Wypełnij formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/vrMu3XeKWTDRJU9b8

🍃 Wymiana:

potrzebujemy zasilić domek, który będzie nas gościł kwotą co najmniej 150 zł, zatem zakładając, że będzie nas ok. 10 zł, przygotuj co najmniej 15 zł do puszki;

Wydarzenie organizujemy także na zasadzie ekonomii daru/wymiany, więc zapraszamy także do zasilenia nas bowiem nosimy dary i odpowiedzialności aktywistyczne, którymi na co dzień szczodrze się dzielimy, ale ponosimy także w związku z nimi różne koszty.

🐷 Na miejscu będzie skarbonka, do którego poprosimy Was o wrzucenie kwoty jaką uznasz za słuszną.


Będzie nam miło, jeśli udostępnisz wydarzenie na Facebooku znajomym: https://fb.me/e/8iSkT0DRI